Test A/B – co warto o nim wiedzieć?

Właściciele sklepów internetowych często mają spory ból głowy dotyczący niezbyt dobrych wyników finansowych z tytułu prowadzonej działalności. Na szczęście jest wiele sposobów, aby spróbować poprawić tę sytuację. Trzeba zaznaczyć, że coraz więcej ludzi decyduje się wykonywać test A/B. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Jakie są jego najważniejsze zalety? O tym wszystkim dowiecie się czytając dzisiejszy artykuł.

Dlaczego warto wykonywać test A/B?

Właściciele sklepów internetowych często mają spory ból głowy dotyczący niezbyt dobrych wyników finansowych z tytułu prowadzonej działalności

Autor zdjęcia: perzonseowebbyra

Trzeba podkreślić, że test A/B ma bardzo wiele walorów. Istotne jest to, że przeprowadzenie tego testu pozwala na porównanie strony głównej z jedną lub kilkoma stronami testowymi. Osoby, które zdecydują się wykonać test A/B powinny jednak pamiętać, aby na stronie testowej zmienić dokładnie jeden element. Jest to potrzebne po to, aby dowiedzieć się czy dany szczegół wpływa na uzyskiwane wyniki finansowe czy kompletnie nie ma to żadnego znaczenia.

Statystyki pokazują, że przeprowadzenie takich testów jest zazwyczaj bardzo korzystne dla właścicieli rozmaitych stron internetowych. Wszystko dlatego, że mogą oni dowiedzieć się, które elementy należy wyeliminować lub zmodyfikować, aby klienci chętniej dokonywali zakupów. To wszystko powoduje, że test A/B jest coraz częściej wykorzystywany. Przeprowadzenie testu nie stanowi dla nikogo żadnego problemu, dlatego nawet osoby stawiające swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie mogą spróbować go wykonać.

Wielu zastanawia się ile czasu trzeba poświęcić, aby wykonać test A/B. Przyjmuje się, że na wprowadzenie (i obserwowanie) jednej zmiany potrzeba minimum tygodnia. Po tym czasie należy ocenić czy dany szczegół wpływa na zachowania klientów danego sklepu internetowego. Czasami trzeba też przedłużyć okres testowy, aby dokładnie sprawdzić konkretny szczegół i ocenić czy warto wprowadzić daną zmianę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *